Fund the Missing Middle

Yanga Gxashi

ND: Business Admin.

1st year

Sanele Hlongwa

ND: Town Planning 

1st year

Mbuso Kunene

B-Tech: Public Relations

Samukelisiwe Ngcamu

ND: Public Relations

3rd year

Nondumiso Ngcongo

B-Tech: Public Relations

Nomfundo Ngcobo

B-Tech: Public Relations

Sibabalwe Mgoduka

ND: Public Relations

2nd year

Londiwe Gumede

ND: Office Management & Tech.

3rd year

Simo Hlomuka

ND: Public Relations

2nd year

Nobahle Mkhwanazi

B-Tech: Office Management & Tech.

Nkululeko Chonco

Bachelor of ed: Natural Science

2nd Year

Cobongela Xoliswa

B-Tech: Biotechnology

Sibongile Motsa

B-Tech: Operations Management

Mfanakayise Msane

B-Tech: Financial Information System

Andile Mnguni

Batchelor of Engeneering Technology

1st year

Sanjesh Rajkumar

ND: Mechanical Engineering

2nd Year

Dumisile Cele

ND: Accounting 

1st Year

Sanelisiwe Mabaso

ND: Journalism

1st Year

Londiwe Nxumalo

Bachelor of Education 

1st year

Yatiso Sithole

Advanced Diploma: Accounting and Info.

Armah Kwaku

D-Tech: Chemical Engineering

Armah Kwaku

D-Tech: Chemical Engineering

Thandeka Shabalala

ND: Building 

1st year

Celiwe Sokhela

ND: Electrical Power Engine 

2nd year

Sinethemba Gina

ND: Civil Engineering  

2nd year

Thembeka Msibi

Nursing Science  

2nd year

Nhlakanipho Hlongwane

Retail Management Science

2nd year

Sifundo Mabanga

Bachelor of Education 

1st year

Ayanda Phakathi

B-Tech: Office Management 

Thandeka Ngcobo

Maritime Studies

2nd year

Mxolisi Mthabela

ND: Management 

3rd year

Muzi Sibiya

ND: Electrical Engineering 

2nd year

Siyabonga Moloi

ND: Information Technology

!st Year

Xolisile Yilo

B-Ed

1st year

Dennis Asante-Sackey

M-Tech: Chemical Engineering

Khayelihle Shange

B-Ed

1st year

Thabisile Sithole

ND: Video Technology 

1st year

Ayesha Kader

B-Tech: Mechanical Engineering

Tanya Dayaram

PHD: Engineering and Built and Environment

Nonkululeko Ngcobo

ND: Public Relations 

3rd year

Mzomuhle Mhlongo

Bachelor of Education 

2nd year

Sihle Danca

Bachelor of Education

3rd year

Thulile Dube

ND: Public Relations

1st year

Sanele Doncabe

ND: Cost and Management Science

1st year

Nqubeko Mngadi

ND: Human Resource Management 

3rd year

Mfundo Mthembu

ND: Journalism 

3rd year

Vishay Hariparsad

B-Tech: Biotechnology

B-Tech: Civl Engineering 

Zamanhlane Mhlanee

Sindiswa Mokoena

ND: Business Administration

2nd year

Theminkosi Ngubane

ND: Language Practice

1st year

Xolani Zulu

ND: Accounting 

2nd year

Nokuphila Biyela

ND: Marketing 

2nd year

Sanele Khanyile

ND: Library & Information Studies

1st year

Fezokuhle Dimba

ND: Fashion and Textile Design

3rd year

Nokwethemba Mazibuko

ND: Fashion and Textile Design

3rd year

Kadi Legbara

ND: Food and Nutrition 

1st year

Gugulethu Matiwane

ND: Ecotourism Management 

1st year

Phumlani Mosiea

B-Tech: Office Management and Technology

Mnqobi Mzimela

ND: Homoeopathy

1st year

Lindokuhle Jali

ND: Business Administrative

1st year

Lindokuhle Mkhutshwa

B-Tech: Nursing Science

Mbalenhle Zungu

ND: Management

3rd year

Sibahle Shandu

ND: Operations Management 

1st year

Mandisi Simbela

ND: Texation

3rd year

Cabanga Mpanza

B-Tech: Language and Practice

Thakani Thsifhango

ND: Chemical Engineering 

1st year

Bonke Mkulu

 

ND: Bachelor of Education

1st year

Ncamsile Malinga

ND: Cost & Management Accounting 

2nd year

Sinethemba Thwala

ND: Info of Communication Tech.

1st year